меню
Your Cart

2XDiabetol Forte(30cps) + Bilberry Extract, kapsula normalizues diabeti.

2XDiabetol Forte(30cps) + Bilberry Extract, kapsula normalizues diabeti.
Poro
2XDiabetol Forte(30cps) + Bilberry Extract, kapsula normalizues diabeti.
DIABETOL FORTE është supplement ushqimorë plotësisht natyral që është një zgjidhje e plotë për rregullimin efektiv, natyral dhe stabilizimin e niveleve të sheqerit në gjak. Diabetol Forte është një suplement ushqimorë me acid alfa lipoik, ekstrakt pjepëri të hidhur, ekstrakte kanelle, zinku dhe krom..
4,990LEKË
  • Наличност: 2147483643
  • Model: DIABETOL
DIABETOL FORTE është supplement ushqimorë plotësisht natyral që është një zgjidhje e plotë për rregullimin efektiv, natyral dhe stabilizimin e niveleve të sheqerit në gjak. Diabetol Forte është një suplement ushqimorë me acid alfa lipoik, ekstrakt pjepëri të hidhur, ekstrakte kanelle, zinku dhe kromi dhe ka për qëllim të rregullojë nivelet e sheqerit në gjak.

Përbërësit: Acidi alfa lipoik 150mg, ekstrakti i pjeprit të hidhur (Memordica charantia L.)130 mg, Ekstrakti i lëvores së kanellës (Cinnamomum spp.) 100mg , Zinku (Zinc picolinate) 7,5mg dhe Kromi (Chromium picolinate) 200 μg.Përdorimi i Diabetol Forte ndihmon në:
• Rregullimin dhe zvogëlimin e sheqerit të ngritur në gjak (ulje e drejtpërdrejtë e statusit të glicemisë në gjak dhe hemoglobinës së glikoziluar HbA1C (si shënues i sheqerit 3-mujor));
• Përmirësimi i sekretimit dhe funksionit të insulinës (hormoni i nevojshëm për shpërndarjen e sheqerit nga enët e gjakut në qeliza);
• Mbrojtja e enëve të gjakut nga dëmtimet e shkaktuara nga sheqeri dhe radikalet e lira (mbrojtje nga sulmi në zemër dhe goditje në diabetikët) dhe mbrojtja e shikimit dhe syve, veshkave dhe nervave
• Acidi Alfa Liponik, së bashku me ekstraktet e pjeprit të hidhur,( karelës) dhe kanellës përmirësojnë funksionin e insulinës në trup, ndihmojnë veprimin e tij (lidhja e qelizave), për shpërndarjen në kohë dhe të plotë të sheqerit.
• Acidi alfa lipoik gjithashtu si një antioksidant ndihmon në parandalimin e dëmtimit të pankreasit që mund të çojë në prodhim të reduktuar dhe të pamjaftueshëm të insulinës, si dhe vetë enët e gjakut.
• Zinku është mineral i nevojshëm për prodhimin, ruajtjen dhe sekretimin e insulinës në pankreas, ndërsa kromi rrit efikasitetin e insulinës, pra përdorimin e sheqerit nga qelizat.

Studimet tregojnë se plotësimi me të paktën 300 mg Alpha Liponic Acid në ditë ndihmon në uljen e sheqerit në gjak (që do të thotë 2 kapsula Diabetol Forte)

Kompania: Natura Therapy 
Paketimi: 30 kapsula
paketim plastik 500 mg.
Mënyra e përdorimit: Merrni 1 deri në 2 kapsula në ditë para vaktit.Shkruan një shqyrtim

Бележка: HTML не е преведен!
Лош Добър
RREGULLA DHE KUSHTE PËR PËRDORIM
www.naturatherapy.al përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Mund të lexoni më shumë në Politikën e Privatësisë dhe Mbrotjes.