меню
Your Cart

3xCurcumactiv (500ml) preparat për qetësimin e dhimbjeve dhe inflamacioneve;

3xCurcumactiv (500ml) preparat për qetësimin e dhimbjeve dhe inflamacioneve;
Poro
3xCurcumactiv (500ml) preparat për qetësimin e dhimbjeve dhe inflamacioneve;
CURCUMACTIV është produkt me qëllim të veçantë mjekësor për lehtësim nga dhimbjet dhe gjendjet inflamatore në shtyllën kurrizore, nyjeve ose muskujve. Produkti përmban Curcumin (C3 Complex ® - ekstrakt i standardizuar (min 95%) shafran i Indisë, unik në botë me 3 lloje kurkuminoidësh (Curcumin, Deme..
5,990LEKË
  • Наличност: 2147483643
  • Model: Curcumactiv

CURCUMACTIV është produkt me qëllim të veçantë mjekësor për lehtësim nga dhimbjet dhe gjendjet inflamatore në shtyllën kurrizore, nyjeve ose muskujve. Produkti përmban Curcumin (C3 Complex ® - ekstrakt i standardizuar (min 95%) shafran i Indisë, unik në botë me 3 lloje kurkuminoidësh (Curcumin, Demethoxycurcumin (DMC) dhe Bisdemethoxycurcumin (BDMC)) 500 mg, ekstrakt Boswellia 50mg, ekstrakt hithre. Ekstrakt rozmarine 50mg dhe Piperine (Bioperine® - ekstrakt i standardizuar, më i fortë i patentuar i piperit të zi) 10mg Mënyra e aplikimit: 20ml (1 lugë/kapak), 1 deri në 3 herë në ditë me vakt.Duhet të përzihet mirë para përdorimit.

Marrja e rregullt e CURCUMACTIV siguron: 
• I vërtetuar se eliminon dhimbjen dhe inflamacionin (ënjtje, skuqje) në nyje, muskuj,kocka;
• Zvogëlon të gjitha llojet e inflamacioneve në trup;
• Mbron nga stresi oksidativ dhe ndihmon në mbrojtjen kundër kancerit (aktivizon gjenin supresor të tumorit p53).

Funksionon në mënyrë efektive në të gjitha llojet e dëmtimeve ose ndryshimeve degjenerative të shtyllës kurrizore dhe legenit (shiatik, hernie diskale, spondilozë, reumatizëm), artrit (osteoartrit dhe artrit reumatoid), dëmtim ose inflamacion të ligamenteve, tendinave dhe muskujve, shtyllës kurrizore të lakuar (skoliozë, kifoza, lordoza), në fraktura dhe lëndime të tjera traumatike dhe në sëmundje malinje (kanceri)!Fakte dhe informacione shtesë:
• Përdorimi i medikamenteve josteroide anti-inflamatore dhe kundër dhimbjeve - paracetamol, diklofen, ketonal, ibuprofen etj. është një praktikë e vjetër e braktisur në Evropën Perëndimore dhe në botë.Ilaçe të tilla me efekt anestetik, qetësues dhe analgjezik funksionojnë vetëm në receptorët e dhimbjes së trurit.
• Nuk ndjejmë dhimbje, por inflamacionet në kyçe apo në shtyllën kurrizore mbeten, shtohen dhe shkaktojnë më shumë dëme dhe ne e shpërfillim! Plus ato dëmtojnë stomakun dhe veshkat në afat të gjatë.
• Përdorimi i antiinflamatorëve steroide (kortikosteroide si decortina dhe medikamente të tjera), megjithëse veprojnë në qetësimin e inflamacionit, është vërtetuar se dëmtojnë rëndë mëlçinë dhe shtypin imunitetin.

Veprime shtesë!
• Efekt i fortë, i vërtetuar klinikisht anti-inflamator që ndihmon në rregullimin efektiv të inflamacionit të trupit, duke shëruar drejtpërdrejt dhimbjen dhe ënjtjen;
• Ndihmon në mënyrë efektive në qetësimin e inflamacionit, dhimbjes dhe ënjtjes së kyçeve dhe muskujve; Veçanërisht efektive në osteoartritin dhe artritin reumatoid;
• Ndihmon në qetësimin e inflamacionit në të gjitha sëmundjet autoimune;
• Kurkumina ka një efekt antitumorogjen dhe antioksidues dhe ndihmon në trajtimin e sëmundjeve malinje;
• Ndihmon në përmirësimin e modulimit të imunitetit dhe luftën efektive kundër të gjithë agjentëve infektivë;
• Ndihmon në reduktimin e inflamacionit dhe formimin e mpiksjes së gjakut në enët e gjakut;
• Ndihmon në qetësimin e inflamacionit të zorrëve dhe sindromës së zorrës së trashë të irrituar (sëmundja e Crohn dhe koliti);
• Ndihmon në reduktimin e inflamacionit të prostatës dhe infeksioneve urinare;
• Ndihmon në stimulimin e funksionit kognitiv të trurit (zhvillimin e sinapseve të reja ndërmjet neuroneve) si dhe në parandalimin dhe trajtimin e sëmundjes së Alzheimerit;
• Ndihmon në rregullimin e përmirësuar të sheqerit dhe yndyrës;
• Ndihmon në funksionin e mëlçisë dhe mbrojtjen e trupit nga toksinat;
• Efekt analgjezik 100% natyral, pa kortikosteroide! (kjo është arsyeja pse preparati mund të përdoret për një kohë të gjatë!)
Kompania: Natura Therapy 
Paketimi: 500 mlpaketim plastik 500 mg.
Mënyra e aplikimit: 20ml (1 lugë), 1 deri në 3 herë në ditë me vakt. Duhet të tundet mirë para përdorimit.

Shkruan një shqyrtim

Бележка: HTML не е преведен!
Лош Добър
RREGULLA DHE KUSHTE PËR PËRDORIM
www.naturatherapy.al përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Mund të lexoni më shumë në Politikën e Privatësisë dhe Mbrotjes.