меню
Your Cart

Aloe Royal (500ml)

Aloe Royal (500ml)
Poro
Aloe Royal (500ml)
ALOE ROYAL ka një efekt të fortë imunitar që e merr nga xheli i aloe vera ashtu edhe nga qumështi amë (qumështi amë përmban proteina unike, globulina, substanca enzimë 10XDA, royalactin, biopterin të rëndësishme për sistemin imunitar! Si një kombinim me propolis dhe ekstrakt trumze, ai gjitha..
2,490LEKË
  • Наличност: 199984
  • Model: ALOE
  • SKU: NT0010

ALOE ROYAL ka një efekt të fortë imunitar që e merr nga xheli i aloe vera ashtu edhe nga qumështi amë (qumështi amë përmban proteina unike, globulina, substanca enzimë 10XDA, royalactin, biopterin të rëndësishme për sistemin imunitar! Si një kombinim me propolis dhe ekstrakt trumze, ai gjithashtu ka një efekt antimikrobik (antibakterial dhe antiviral), duke ndihmuar trupin të shkatërrojë më shpejt bakteret patogjene dhe viruset që shkaktojnë sëmundje, kryesisht organet e frymëmarrjes, por edhe organet e tretjes. Gjithashtu, falë bollëkut të mineraleve, vitaminave, proteinave (aminoacideve), enzimave dhe molekulave të tjera bioaktive të peltes mbretërore (por edhe të aloes) Aloe royal mundëson forcimin, shërimin dhe rivitalizimin e të gjithë organizmit, jep energji dhe forcë!

Mënyra e përdorimit:
Për fëmijët nga 3 deri 5 vjetë (5 ml, 1-3 herë në ditë para ushqimit )(max 15 ml)
Për fëmijë nga 6 deri 12 vjeç (nga 10 ml,1-3 herë në ditë para ushqimit) (max 30 ml)
• 
Për fëmijë mbi 13 vjeç dhe të rriturit (20 ml,1-3 herë në ditë para ushqimit ) (max 60 ml)Përdorimi xhelit të rregullt I xhelit Aloe Royal:
 
Përmirëson imunitetin dhe rezistencën e trupit ndaj infeksioneve dhe alergjive:
 
Forcon sistemin imunitar dhe qetëson proceset inflamatore, me imunitet të zvogëluar;
 
Parandalon shfaqjen dhe zhvillimin e infeksioneve në rrugët e sipërme dhe të poshtme të frymëmarrjes (hundë, fyt ose mushkëri);
 
Ndihmon në shkatërrimin efektiv të baktereve dhe viruseve, i cili shkurton kohëzgjatjen e infeksioneve dhe ndihmon trupin të shërohet shpejt pas sëmundjes;
 
Ndihmon në parandalimin e zhvillimit dhe ndihmon në shkatërrimin e infeksioneve të stomakut dhe zorrëve (Helicobacter pylori, etj.);
 
Ndihmon në forcimin e trupit, forcës dhe qëndresës tek të moshuarit e dobët, njerëzit pasi vuajnë nga sëmundje të rënda (KOVID), pas operacionit, sulmeve të zemrës dhe goditjeve në tru, etj;
 
Ndihmon në ruajtjen e shëndetit, imunitetit dhe energjisë së sportistëve.

 

Shpjegim shtesë:
 
Pelteja mbretëror përmban proteina, aminoacide, karbohidrate, yndyrna, minerale, enzima, shumë vitamina dhe molekula unike bioaktive si biopterina, rojalaktina dhe acetilkolina (neurotransmetuesi).
 
Në 1 gr. pelte mbretërore ka rreth 350 mg. vitaminat: B1, B2, B3, PP, C, E, etj.
 
Qumështi amë përmban 22 aminoacide duke përfshirë të gjitha thelbësore.
 
Nga elementët gjurmë në qumësht gjenden: hekur, magnez, mangan, bakër, kalium, krom, argjend, kobalt, alumin, bismut, ar, ...
 
Qumështi përmban acid nukleik dhe enzima: invertazë, amilazë, acetilkolinë dhe enzima të tjera.
 
Pelte mbretëror ka veprim antibakterial (bakteriostatik dhe baktervrasës)
 
Acidi yndyror unik (10-hidroksi-delta-2
-deka) është gjetur në qumësht që ka provuar antimikrobik (veti antibakteriale dhe antifungale).Qëllimi: Produkti është destinuar për të gjithë personat, fëmijët mbi 3 vjeç dhe të rriturit që kanë nevojë për të forcuar dhe mirëmbajtur imunitetin, fëmijët dhe personat me imunitet të dobësuar të prirur ndaj ftohjeve dhe infeksioneve të shpeshta, fëmijëve dhe personave me pneumoni, të moshuarve personave të dobësuar me sëmundjet kronike, pas operacioneve.


Kompania: Natura Therapy.
Paketimi: 500 mlpaketim plastik.

Shkruan një shqyrtim

Бележка: HTML не е преведен!
Лош Добър
RREGULLA DHE KUSHTE PËR PËRDORIM
www.naturatherapy.al përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Mund të lexoni më shumë në Politikën e Privatësisë dhe Mbrotjes.