меню
Your Cart

Hepatol Forte (30cps)

Hepatol Forte (30cps)
Poro
Hepatol Forte (30cps)
HEPATOL FORTE  është preparati i vetëm në tregun tonë që ka një veprim të katërfishtë (unik me 4 përbërës kryesorë) për të mbrojtur dhe përmirësuar funksionin e mëlçisë dhe detoksikuar gjakun. Avantazh i veçantë i preparatit që përmban një përbërës unik (Kalcium-D-Glukorat) që nuk gjendet në a..
1,990LEKË
  • Наличност: 49919
  • Model: HEPATOL
HEPATOL FORTE  është preparati i vetëm në tregun tonë që ka një veprim të katërfishtë (unik me 4 përbërës kryesorë) për të mbrojtur dhe përmirësuar funksionin e mëlçisë dhe detoksikuar gjakun. Avantazh i veçantë i preparatit që përmban një përbërës unik (Kalcium-D-Glukorat) që nuk gjendet në asnjë produkt tjetër në vendin tonë! 

Hepatol Forte është një suplement dietik me ekstrakt të gjembaçit të qumështit (me Silymarin), ekstrakt nga gjethet e angjinarjave, acid glukuronik (si glukorati i kalciumit D) dhe lecitinë (nga soja) që synon të mbështesë shëndetin dhe funksionin e mëlçisë dhe detoksifikimin e organizmit.

Marrja e rregullt e Hepatol Forte siguron:
• Siguron detoksifikim efektiv të trupit dhe pastrim të gjakut nga të gjitha toksinat (pesticide, preservativë /aditivë dhe kimikate të tjera industriale, mbetje të metaleve të rënda, ilaçe, alkool etj.);

• Ndihmon funksionimin dhe rigjenerimin e mëlçisë se dhjamosur (steatoza e mëlçisë) dhe ndihmon në parandalimin e dëmtimit të mëlçisë nga të gjitha sëmundjet e cirrozës, hepatitit ose tumoreve;

• Përmirëson kontrollin dhe rregullimin e yndyrnave (në mënyrë efektive zvogëlon nivelet e triglicerideve, dhe ndihmon kolesterolin) si dhe sheqerin.

Mënyra e veprimit/shpjegimi shtesë: • Përbërës bioaktivë (nga ekstraktet e gjembaçit të qumështit dhe angjinarja) për të mbrojtur qelizat e mëlçisë nga dëmtimet e shkaktuara nga substancat toksike dhe infeksionet, si dhe reduktojnë yndyrnat e grumbulluara.

• Lecitina, e cila ndihmon në përmirësimin e prodhimit të lëngjeve biliare për rregullimin e kolesterolit, pastrimin e mëlçisë dhe përmirësimin e tretjes.

• Acidi glukuronik, i cili lehtëson zbërthimin e toksinave liposolubile dhe eliminimin e tyre jashtë trupit.


Preparati është i destinuar për personat me steatozë të mëlçisë (mëlçia e dhjamosur), personat me cirrozë, personat me infeksione të mëlçisë si hepatiti, A, B, C dhe të tjerë, personat që kanë nevojë për përmirësimin e funksionit të mëlçisë dhe detoksifikimin e trupit (gjatë terapive për sëmundjet kronike, çekuilibrat hormonalë, abuzimi me alkoolin ose toksinat e tjera), njerëzit me nivele të larta të yndyrës (hiperlipidemitë), njerëzit me nivele të larta të kolesterolit, njerëzit që nuk kanë fshikëz e tëmthit dhe të gjithë ata që duan të mbështesin proceset e detoksifikimit në trup. 

Kompania: Natura Therapy 
Paketimi: 30 kapsula
paketim plastik 500 mg.
Mënyra e përdorimit: Merrni 1 deri në 2 kapsula në ditë para vaktit.

Shkruan një shqyrtim

Бележка: HTML не е преведен!
Лош Добър
RREGULLA DHE KUSHTE PËR PËRDORIM
www.naturatherapy.al përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Mund të lexoni më shumë në Politikën e Privatësisë dhe Mbrotjes.