меню
Your Cart

Gastro Protect & Aloe - produkt për shëndetin e tretjes

Gastro Protect & Aloe - produkt për shëndetin e tretjes
Poro
Gastro Protect & Aloe - produkt për shëndetin e tretjes
GASTRO PROTECT është suplement ushqimor 100% natyral i prodhuar për mirëmbajtejn dhe funksionimin e organeve për tretje. Gastro Protect është provuar shkencërisht që kanë ndikim antibakterial (ose antimikrobik),të cilat bashkë me propolisin dhe mjaltën amë,ndihmojnë në shkatërrimin efikas të mi..
3,990LEKË
  • Наличност: 1
  • Model: Gastro

GASTRO PROTECT është suplement ushqimor 100% natyral i prodhuar për mirëmbajtejn dhe funksionimin e organeve për tretje. Gastro Protect është provuar shkencërisht që kanë ndikim antibakterial (ose antimikrobik),të cilat bashkë me propolisin dhe mjaltën amë,ndihmojnë në shkatërrimin efikas të mikroorganizmave patogjene, Heliobakter Pilori dhe bakterieve tjera të cilat janë shkaktarë të gastritit, ulçerave në stomak. Komponentet në Gastro Protect ndihmoјnë në qetësimin e të gjithë problemeve të cilat krijohen nga aciditeti në fëshikëzën e tëmthit, ndërsa e përmirësojnë edhe peristaltikën, domethënë shprazjen e rregullt të zorrëve (preventim nga konstipacioni).
Mundet të përdoret nga ana e të gjithëve që vuajnë nga aciditeti i tepërt në fëshikëzën e tëmthit,gastritit ose ulçerave në lukth, të gjithëve që vuajnë nga gazrat,f ryerrja, dijarea ose ndonjë problem tjetër në zorrat (celijakija,lupus,intoleranca nga produktet e ndryshme ushqimore,hemoroidet etj.) Është produkt për qëllime të veçanta mjekësore që përmban përzierjen e kompleksit Tripala, ekstrakt të rrënjës së jamballitt, aloe vera dhe magnez, për rregullimin dietik të proceseve inflamatore të traktit gastrointestinal të shoqëruar me nauze dhe dhimbje ( gastrit, kolit).


GASTRO ALOE është suplement ushqimor që përmban ekstrakt të Aloe Verës së certifikuar organike (Barbadensis Miller) (100:1), e destinuar për të mbështetur shëndetin dhe punën e sistemit të tretjes.

 


 


Përdorimi i Gastro Protect & Aloe ndihmon në:
 • Rregullimin e sekretimit të acideve në lukth (plotësisht i qetëson problemet si djegija në lukth dhe dhimbjet nga acidet e tepërta)
 Ndihmon në shkatërrimin e Helio Bakter Pilori dhe bakterive tjera patogjene dhe pengon përsëritjen.
 Në mënyrë efikase dhe afatgjatë i qetëson ngërçet e shkaktuara nga gastriti dhe ulçerave në lukth dhe zorrat 12 gishtore (ka ndikim antiinflamatuar dhe ndihmon në rrigjenerimin e mbështjellësit të mukozës në lukth e cila mbron nga acidet)
 I qetëson të gjitha inflamacionet akute dhe kronike dhe irritacionet në zorrat të shkaktuara nga bakteriet,kandida,parazitet dhe intoleranca ndaj produkteve ushqimore
E stimulon sekretimin e lëngjeve digjestive dhe enzimeve në lukth, zorrat dhe fëshikëzës të tëmthit.
 Ndihmon në rrigjenerimin e mbështjellësit të zorrave dhe përmirësimin e vileve të zorrëve për absorbim më të mirë (e rëndësishme në anemin,celijakin,osteoporozën etj.)
 E rregullon perilstatikën,parandalon konstipacionin dhe prodhimin e hemoroidëve.
 Qetëson gjakëderdhjen dhe afatëgjatë i shëron hemoroidet.
 E stimulon sekretimin e tëmthit dhe në mëlçinë dhe detoksifikimin e saj.
 Ndihmon në trajtimin e sindromës të përshkueshmërisë të zmadhuar të zorrëve (në rastet avtoimune)
 Zvogëlon absorbimin e holesterolit dhe toksineve në zorrët.
 E pastron gjakun nga toksinet,ndihmon në rregullimin e yndyrave dhe sheqerit në gjak,rregullon djersitjen dhe urinimin,eliminon lodhjen dhe e përmirëson energjinë. 


Mënyra e përdorimit/ Marrja e rekomanduar ditore:
 Për fëmijët nga 4 deri në 6 vjeç: 10 ml secili; 1 - 3 herë në ditë, para ngrënies (30 ml);
 Për fëmijët nga 7 deri në 10 vjeç: 15 ml secili; 1 - 3 herë në ditë, para ngrënies (45 ml);
 Për fëmijët mbi 11 vjeç dhe të rriturit:
 20 ml secili; 1-3 herë në ditë, para ngrënies (60 ml).

Shënim: Përziejini përpara përdorimit!


Kompania: Natura Therapy
Paketimi: Plastik, 500 ml|500 ml
Gastro Protect & Aloe -1000 ml

Shkruan një shqyrtim

Бележка: HTML не е преведен!
Лош Добър
RREGULLA DHE KUSHTE PËR PËRDORIM
www.naturatherapy.al përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Mund të lexoni më shumë në Politikën e Privatësisë dhe Mbrotjes.