меню
Your Cart

Diabetol Forte (30cps),kapsula kundër diabetit

Diabetol Forte (30cps),kapsula kundër diabetit
Diabetol Forte (30cps),kapsula kundër diabetit
Poro
Diabetol Forte (30cps),kapsula kundër diabetit
Diabetol Forte (30cps),kapsula kundër diabetit
Diabetol Forte (30cps),kapsula kundër diabetit
Më në fund!PRODUKT 100% NATYRAL QË GARANTON RREGULLIMIN E NIVELIT TË SHEQERIT PËR VETËM 30 DITË, PA EFEKTE ANËSORE.NËSE NUK KENI REZULTAT DO JUA KTHEJMË LEKËT.                                                                                                                                             ..
1,990LEKË
  • Наличност: 2147483645
  • Model: DIABETOL
Më në fund!
PRODUKT 100% NATYRAL QË GARANTON RREGULLIMIN E NIVELIT TË SHEQERIT PËR VETËM 30 DITË, PA EFEKTE ANËSORE.
NËSE NUK KENI REZULTAT DO JUA KTHEJMË LEKËT.


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            DIABETOL FORTE është një suplement ushqimorë me acid alfa lipoik, ekstrakt pjepëri të hidhur, ekstrakte kanelle, zinku dhe kromi dhe ka për qëllim të rregullojë nivelet e sheqerit në gjak.

Përbërësit: Acidi alfa lipoik 150mg, ekstrakti i pjeprit të hidhur (Memordica charantia L.)130 mg, Ekstrakti i lëvores së kanellës (Cinnamomum spp.) 100mg , Zinku (Zinc picolinate) 7,5mg dhe Kromi (Chromium picolinate) 200 μg.

Menyra e perdorimit: Merrni 1-2 kapsula në ditë.

DIABETOL FORTE është supplement ushqimorë plotësisht natyral që është një zgjidhje e plotë për rregullimin efektiv, natyral dhe stabilizimin e niveleve të sheqerit në gjak.

Përdorimi i Diabetol Forte ndihmon në:

- Rregullimin dhe zvogëlimin e sheqerit të ngritur në gjak (ulje e drejtpërdrejtë e statusit të glicemisë në gjak dhe hemoglobinës së glikoziluar HbA1C (si shënues i sheqerit 3-mujor));

- Përmirësimi i sekretimit dhe funksionit të insulinës (hormoni i nevojshëm për shpërndarjen e sheqerit nga enët e gjakut në qeliza);

- Mbrojtja e enëve të gjakut nga dëmtimet e shkaktuara nga sheqeri dhe radikalet e lira (mbrojtje nga sulmi në zemër dhe goditje në diabetikët) dhe mbrojtja e shikimit dhe syve, veshkave dhe nervave

Acidi Alfa Liponik, së bashku me ekstraktet e pjeprit të hidhur,( karelës) dhe kanellës përmirësojnë funksionin e insulinës në trup, ndihmojnë veprimin e tij (lidhja e qelizave), për shpërndarjen në kohë dhe të plotë të sheqerit.

Acidi alfa lipoik gjithashtu si një antioksidant ndihmon në parandalimin e dëmtimit të pankreasit që mund të çojë në prodhim të reduktuar dhe të pamjaftueshëm të insulinës, si dhe vetë enët e gjakut.

Zinku është mineral i nevojshëm për prodhimin, ruajtjen dhe sekretimin e insulinës në pankreas, ndërsa kromi rrit efikasitetin e insulinës, pra përdorimin e sheqerit nga qelizat.

Studimet tregojnë se plotësimi me të paktën 300 mg Alpha Liponic Acid në ditë ndihmon në uljen e sheqerit në gjak (që do të thotë 2 kapsula Diabetol Forte)!

Me detajisht, përdorimi i Diabetol Forte ndihmon në:

Parandalimin e dëmtimit të nervave periferikë (neuropati të duarve, këmbëve, këmbëve ...) karakteristike për diabetikët;

- Ndihmon në parandalimin e dëmtimit të shikimit dhe retinës në sy (retinopati) dhe makula (degjenerim makular);

- Ndihmon në parandalimin e dëmtimit të mukozës së brendshme të enëve të gjakut (arterioskleroza), formimit të trombeve dhe hipertensionit (presionit të lartë të gjakut);

- Acidi alfa lipoik së bashku me ekstraktin e pjeprit të hidhur ndihmojnë drejtpërdrejt në rehabilitimin e yndyrave në gjak dhe uljen e niveleve të kolesterolit LDL (parandalimin e oksidimit të kolesterolit) dhe kështu ndihmojnë në parandalimin e shfaqjes së arteriosklerozës;

- Ndihmon në parandalimin e Alzheimerit, demencës dhe parandalimin e inflamacionit dhe kushteve degjeneruese njohëse të trurit;

- Acidi alfa lipoik dhe ekstrakti i kanellës kanë një efekt antioksidues dhe më pas ndihmojnë në mbrojtjen e neuroneve (veçanërisht neuronet që sekretojnë dopaminën, e cila ndihmon me sëmundjen e Parkinsonit) dhe përmirëson funksionin motorik të neuroneve (përgjegjës për lëvizjen);

- Acidi alfa lipoik përmirëson perfuzionin (furnizimi me gjak i zemrës, trurit ose ndonjë organi tjetër.

- Acidi alfa lipoik mbron mëlçinë dhe ndihmon në rigjenerimin e indeve të dëmtuara të mëlçisë.

- Ekstrakti i kanellës ngadalëson dhe zvogëlon tretjen dhe thithjen e karbohidrateve (për një pjesë më të ulët glicemike të ushqimit) dhe stabilizon glukozën në gjak;

- Ekstrakti i kanellës ka deshmuar edhe efekt si anti-bakteriale ashtu edhe anti-fungale dhe anti-inflamatore për mbrojtje kundër infeksioneve bakteriale dhe kërpudhore;

- Ndihmon në djegien më të lehtë të yndyrës dhe rregullimin e peshës.

- Ekstrakti nga pjepri I hidhur (Karela) ndihmon në ruajtjen e një metabolizmi të shëndetshëm të glukozës. Pjepri i hidhur është një burim i mirë i vitaminave A, C dhe B9 dhe është një burim i shkëlqyer i antioksidantëve specifikë (katekin, epikatekin, acid gallik dhe klorogjenik). Marrja e rregullt e ekstraktit të pjeprit të hidhur ndihmon në:

- Uljen e sheqerit në gjak (ulja e niveleve të glukozës) - duke përmirësuar veprimin e insulinës. (Komponimet në pjeprin e hidhur veprojnë si insulinë natyrale, bimore, dmth. Ato përmirësojnë efikasitetin e insulinës në trup);

- Reduktimi i nivelit të fruktozaminës (tregues i madhësisë së reaksioneve negative të glukozës me molekulat në gjak (glikimi - aderimi i glukozës në proteinat në gjak);

- Përmirësimi i nivelit të hemoglobinës së glikoziluar (HbA1C - i njohur si shënues për mesataren 3 mujore të sheqerit në gjak);

- Ndihmon në parandalimin e oksidimit të kolesterolit në gjak (duke parandaluar kështu që ai të mos ngjitet në muret e enëve të gjakut) për të mbrojtur enët e gjakut;

- Ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ dhe dëmtimi që çon në shfaqjen e qelizave malinje (efekt antikancerogjen);

- Rregullim më i mirë i peshës (duke rregulluar metabolizmin e sheqerit)
Shkruan një shqyrtim

Бележка: HTML не е преведен!
Лош Добър
RREGULLA DHE KUSHTE PËR PËRDORIM
www.naturatherapy.al përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Mund të lexoni më shumë në Politikën e Privatësisë dhe Mbrotjes.