меню
Your Cart

Saw Palmetto (30cps)

Saw Palmetto (30cps)
Poro
Saw Palmetto (30cps)
SAW PALMENTO Saw Palmetto është një suplement dietik me ekstrakt palme me rritje të ulët që shërben për ruajtjen e shëndetit dhe funksionit të prostatës dhe traktit urinar.Paketimi: 30 kapsula, 500 mg (320 mg ekstrakt palme Serenoa repens me rritje të ulët), ambalazh plastik. Saw Palmetto ësh..
2,490LEKË
  • Наличност: 149158
  • Model: Saw Palmetto

SAW PALMENTO
Saw Palmetto është një suplement dietik me ekstrakt palme me rritje të ulët që shërben për ruajtjen e shëndetit dhe funksionit të prostatës dhe traktit urinar.Paketimi: 30 kapsula, 500 mg (320 mg ekstrakt palme Serenoa repens me rritje të ulët), ambalazh plastik. Saw Palmetto është një suplement ushqimor me ekstrakt palmeto sharrë me rritje të ulët që shërben për ruajtjen e shëndetit dhe funksionit të prostatës dhe traktit urinar.

Saw(So) Palmetto, një palmë e dhëmbëzuar me një rritje të ulët dhe ekstrakt hithre që përmban beta sitosterol, janë dy përbërës jashtëzakonisht të rëndësishëm për ruajtjen e niveleve të shëndetshme të testosteronit dhe funksionimin normal të prostatës në tërësi. Ekstrakti i shegës përmban polifenole që janë shumë të rëndësishme për mbajtjen e një funksioni të shëndetshëm të prostatës. Pastaj është ekstrakti i likopenit të domates, një antioksidant i provuar që ndihmon në ruajtjen e madhësisë dhe metabolizmit normal të qelizave të prostatës, duke zvogëluar rrezikun e dëmtimit që mund të çojë në zhvillimin e tumorit. Përveç kësaj, i rëndësishëm për rrjedhjen normale të urinës dhe zbrazjen efikase të fshikëzës, gjë që zvogëlon nevojën për urinim të natës.

Mënyra e përdorimit: 1 deri në 2 kapsula në ditë, domosdoshmërisht me vakt.
Përbërja: ekstrakt nga palma (Serenoa repens). Përbërës shtesë; maltodekstrin, karboksimetil celulozë.


Përdorimi i rregullt i Saw Palmetto ndihmon:

• Në mirëmbajtjen e funskionit të prostatës (për reduktim të urinimit dhe zbrazje të fshikëzës);
• Mban nivelet e e testosteronit (për funksion normal të prostatës, mirëmbajtje të libidos, potencës dhe funksionit seksual, parandalon dhe ngadalëson rënien e flokëve tëk burrat);
• Mirëmbajtjen e funksionit dhe mbrojtje të traktit urinar.

Përbërja Në 500mg RDV%
Ekstrakt nga palma (Serenoa repens) 320mg

EMRI I PRODUKTIT: SAW PALMETTO
Kompania: Natura Therapy 
Paketimi : P
lastik 30 kapsula, 500 mg

Shkruan një shqyrtim

Бележка: HTML не е преведен!
Лош Добър
RREGULLA DHE KUSHTE PËR PËRDORIM
www.naturatherapy.al përdor cookie për të përmirësuar përvojën tuaj të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Mund të lexoni më shumë në Politikën e Privatësisë dhe Mbrotjes.